ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: krestan = komunista (?)
autor: Dewey
pridané: 28-07-2004 15:45


Len fakticka.
Dane existovali davno pred komunizmom. Nepoznam liberala(hovorim o klasickych), ktory by spochybnoval nevyhnutnost existencie dani a to formulovali svoje myslienky v kontexte boja proti svojvolnemu vyrobuvaniu dani a ciel panovnikom a aristokraciou. Tieto dane boli vysledkom svojvole vladnucich a nastrojom na ozobracovanie ovladanych. Boli pouzivane svojvolne na luxus vladnucich a vojnove dobrodruzstva, ovladani z nich spatne nedostal de facto nic a uz vobec neexistoval sposob, akym by sa jeho vola pretavila do nakladania s nimi alebo aspon do kontroly nakladania. Dokonca aj v Anglicku velmi dlho az do druhej polovice 19teho storocia neexistovala kompetencia kontrolovania exekutivy vo vynakladani prostriedkov.(Nemusime hadat kto ju presadil, liberali okolo Gladstona, ti isti liberali, ktori presadili aj PROGRESIVNE zdanovanie prijmu a znili zdanovanie spotreby a velku cast ciel.
Komunizmus sotva vychadzal z "nazorov" robotnikov, Lenin aj Marx, resp. ich rodicia boli burzuji a oni nikdy manualne nepracovali ;-).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group