ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Nie je slovo ako slovo
autor: Dewey
pridané: 28-07-2004 13:12


”okey, takze ona pritomna je staci vyckat a nezasahovat! porovnanie z mrtvym telom sa ti zda adekvatne, takze podla teba za 9mesiacov bude mrtve telo a embryo na rovnakej urovni?“
Nehladame otazku na to, cim ten rodiaci sa organizmus bude, ale cim je, tak ako nehladame odpoved na to, cim bol este zivy organizmus, ktory pochovavame, ale cim je. Ak nieco nie je schopne socialnej interakcie, nedisponuje tym, co je charakteristicke pre ziveho ludskeho jednotlivca, nemozno hovorit o zivote, iba o zivote na bunkovej urovni.
“na rozdiel od mrtveho tela sa tam totiz zivot rozvija a nie naopak!”
“v pripade ak nie je iste, ci tam zivot je, alebo nie je, je jasne, ze prednost ma prezumpcia zivota (pouzit tvoju morbidnu paralelu, nepochovac cloveka o ktorom nevies ci je mrtvy)...“
Ale Ty dokonca vies, ze pri aplikacii Tvojej logiky je pochovavany clovek vlastne zivy, aj tak ho zakopes, nezda sa Ti to absurdne? Skus sa zamysliet nad tym, podla coho posudzujes moment umrtia, sotva podla toho, ze sa “uz nevyvija zivot”, ten sa nevyvija ani u zivych jednotlivcov. Takze? Nieco co je charakteristicke pre zivych, je charakteristicke pre nenarodene dieta v prvych mesiacoch zivota a nie je charakteristicke pre mrtveho.

1. Nerob zo mna debila, hovorili sme o vrazde, z hladiska prava a v rozsahu vymedzenom pravom nejde o vrazdu…
2. Ak je pre Teba najlepsie chapat potrat ako vrazdu, OK, ale nevnucuj to inemu a hlavne ho podla toho nesud.
3. Boh? A ako vies, ze Boh ma nieco proti potratom? (fuj, uz mi nedalo nepolozit aj takuto plytku a netolerantnu otazku)
4. Trochu inteligentnejsi pristup. Zjednodusene. Samovrahovia sa zachranuju preto, lebo sa predpoklada, ze tak konaju napr. v amoku (napr. z pocitu beznadejnosti svojej existencie).(nie zaklade predstav o bohu) Ak neexistuje nadej, aby moj zivot trval dalej a aj tak dojde k smrti a som vystaveny obrovskemu a neznesitelnemu utrpeniu je nehumanne nutit ma tieto muky podstupovat, ak sa slobodne rozhodnem inak. To, ze si to vysvetlujete nejako tak, ze aj utrpenie je dielom boha a ze o zivote a nezivote ma rozhodovat on, neznamena ze to musite vnucovat vsetkym. Napadol ma vtip.(na odlahcenie)
Potopa. Chlapik stoji na streche, modli sa. Pridu zachranari na clne. Odozenie ich, vraj Boh mu pomoze. Pridu zachranari na helikoptere. Odozenie ich, vraj Boh mu pomoze. Utopi sa. Pride za Bohom a pyta sa ho “boze a preco si mi nepomohol?”. Nepomohol? Poslal som ti cln, poslal som Ti helikopteru, co by si este chcel?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group