ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: par otazok
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 28-07-2004 11:34


Pre pravicoveho liberala a ateistu mam po ruke tento argument proti registrovanym partnerstvam: asi sa zhodneme, ze zakladne prava a slobody (pravo na zivot, vlastnictvo, nase konanie) nam neposkytuje a nezabezpecuje aktivne stat, on nam ma garantovat slobodu ich uskutocnovania, pokial tieto prava neodopierame inym. Stat ma byt aktivny len vtedy, ked nam ich niekto porusuje. Su teda individualne, nie skupinove a kazdy obcan Slovenska ich ma v zasade garantovane (azda okrem obeti aktualneho vyvlastnovania v prospech KIA, realizovaneho, haha, "PRAVICOVYM LIBERALOM zn. PR). V uskutocnovani tychto prav su si vsetci rovni, hetero- aj homosexualy. To, co stat niektorym skupinam poskytuje, su naroky/privilegia - napr. manzelstvo. V pripade manzelstva ako zvazku muza a zeny su tieto privilegia ucelovo viazane na funkciu takehoto zvazku - nou je rodina, teda reprodukcia, vychova deti. Alebo inak: pracujuci rodicia nemaju napriklad na danove odpisy nijake nezadatelne pravo, je to privilegium, pokojne mozeme povedat pozitivna diskriminacia. Osobne proti takemuto privilegiu nic nemam, ale uznavam, z pohladu klasickeho liberala moze byt takato podpora rodin nanajvys pochybna. Ten isty liberal vsak musi byt priam pobureny, ak si o podobne privilegia ziadaju homosexualne zvazky (ked budu moct adpotovat deti, pridu na rad aj danove odpisy a medzi klasickou rodinou a nimi nebude rozdiel). Zoberme si analogicky pripad podpory nezamestnanosti - ta tiez nie je nijakym zakladnym pravom ci slobodou, ale narokom, ktory stat AKTIVNE (cez vyber dani ostatnych) poskytuje skupine nezamestnanych s jasnym UCELOM. Teraz si predstavme, ze "pracujuca trieda" by sa zacala burit, ze aj ona chce podporu v nezamestnanosti, pretoze ju stat jej odopieranim diskriminuje. Presne rovnako je to aj s "diskriminaciou" homosex. zvazkov. Ako pravicovy liberal a ateista by ste mali byt proti registrovanym partnerstvam homosexualov rovnako, ako ste (aspon predpokladam) proti podpore v nezamestnanosti pre pracujucich.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group