ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Dewey, mám krajší koniec :-)
autor: Dewey
pridané: 28-07-2004 8:57


"On hovoril o homosexualoch ako nadore!"

"Nehovoril. Green hovoril o homosexualite. To sa tu celý čas snažím vysvetliť, že ide o zlý preklad. Napriek proklamovanej "otvorenosti" nepočúvate druhú stranu."

Homosexualita neexistuje mimo homosexualov, je to prejavom ich inej sexualnej orientacie, snazil som sa Vam vysvetlit, ze to nemozno od seba oddelovat. OK. Mohol som citovat presnejsie, azda mi tuto nedoslednost pri tom kvante myslienok, co v rychlosti vyprodukujem odpustite. A nemusite sa hned tak zasadne ohradzovat.

"Konanie nie je to, čo definuje bytostnú podstatu človeka. Človek najprv JE (odtiaľ aj slovko "bytosť"), až potom koná či nekoná. Pragmaticky redukujete človeka na prvok, ktorý iba vykonáva, prvok interakcie. To je veľmi zúžená predstava."

Nechapete to. Clovek je sucast socialnej interakcie, nie len pasivny prvok. Vplyva na socialne okolie a socialne okolie vplyva na neho, nazyva sa to socializacia. Clovek nikdy nie je, clovek sa neustale vyvija/meni spolu s okolim.
Co je bytostna podstata? Ako ju spoznavate ked nie na zaklade prejavu a socialnej interakcie? Aj paranormalne javy by boli takouto interakciou. Ponuknite vysvetlenie.

"Som sklamaný. Náboženstvo predsa nie je forma “vedenia”. Veď my tu nerozlišujeme základné pojmy, ako sa môžme k niečomu dopracovať? Veda a viera – dve veci. Religio znamená spájať s Bohom, so sebou samým a s ostatnými ľuďmi. Áno cirkev prinášala jazyk, písmo, vzdelanosť a predovšetkým vieru, ktorá je základom etického konania. Sociálna interakcia určite nie. V sociálnu interakciu nevkladám žiadnu nádej."

OK, som v teologii asi tak doma ako v umeni.
Musite na mna jednoduchsie. Zial, metafyzika ale skor teologicke konstrukcie ma nicim nepritahuju.

"Áno cirkev prinášala jazyk, písmo, vzdelanosť a predovšetkým vieru, ktorá je základom etického konania. Sociálna interakcia určite nie. V sociálnu interakciu nevkladám žiadnu nádej."

Nechapem, to vsetko co ste vymenovali je sucast socialneho konania a socialnej interakcie.

Skoda. NEDOCKAL SME SA DOKAZOV. Na tie som bol azda najviac zvedavy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group