ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

par otazok
autor: Tomas Samel
e-mail: tomassamel@pobox.sk
pridané: 28-07-2004 2:08


Mam par otazociek na panov konzervativcov:
1. klasika: ako ohrozuje vykonavanie homosexualneho styku v sukromi spolocnost/mravnost/etiku/zapadnu kulturu/vyvoj Vasich deti...?
2. trochu odbehnem k registrovanym partnerstvam: zvacsa zvykne zazniet argument proti partnerstvam homosexualov o tom, ze z tychto zvazkov nemozu zvist potomkovia. preco potom nezekazat registrovane partnerstva napr. aj neplodnym heterosexualom, ked funkciou manzelskeho zvazku je cisto plodenie deti? (viem ze to tu este nezaznelo, ale ak sa niekto s horeuvedenym argumentom stotoznuje, nech sa mi to pokusi vysvetlit).
3. preco sa vsetci snazite popriet zivocisnu podstatu cloveka??? (dalej len pre tych, co uznavaju Darwina) Vsetky zivocisne druhy maju vyvinute silne sexualne citenie. z ciste biologickeho hladiska je poslanim kazdeho ziveho organizmu iba zachovanie druhu. Z toho vyplyva, ze rozmozovaci (de facto =sexualny) pud je obdobne silny ako napr. pud sebazachovy, strach, pocit hladu, potreba spanku.... z potlacania takehoto pudu musia podla mna zakonite vyplyvat poruchy spravania sa/osobnosti (Freud???, neviem, nie som psycholog). myslite teda, ze osoby takto narusene (pocul som uz napr aj o schizofrenii s takymto zakladom) su pre spolocnost nemej zhubne ako prejavy homosexuality?
nez ma stihne niekto zaskatulkovat, spravim to radsej sam: PRAVICOVY liberal, ateista, heterosexual


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group