ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: o nič nejde -fobia
autor: Dewey
pridané: 26-07-2004 14:50


"také reči môžu vyplývať len z neznalosti základných faktov, kresťanstvo je tolerantnejšie ako islam a na rozdiel od islamu robi deliacu ciaru medzi statom a cirkvou... ale mozno sa este dozijes ineho osvetlenia tychto faktov"
Cirkev bola sucastou feudalnej mocenskej hierarchie a v istych obdobiach a koncinach dokonca stala az na samom vrchole hierarchie. Keby k tomu nebola dotlacena, nikdy by zo svojich pozicii a privilegii neustupila. De facto, ani v jednom pripade nie je problem v nabozenstve ako takom, ale v institucii, s ktorou sa spaja a interpretacii pretavujcej sa do konkretneho konania resp. konania legitimizovaneho takou ci onakou interpretaciou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group