ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

):
autor: ):
pridané: 26-07-2004 0:35


Addendum:

Zaujimave na kauze je, ze v samotnom Svedsku z toho nerobia problem. ("..dokonca aj cirkev to zobrala velmi vyrovnane..", viz http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=167773...)

V tom clanku sa mimochodom opat blysol Palko
"Na otázku, prečo Palkovi prekáža odsúdenie za podnecovanie k nenávisti, keď aj u nás tento trestný čin poznáme, odpovedal: "Kedy potom zavrieme pápeža?"

Tak detinsky argument som uz dlho nepocul. Pred zakonom si maju byt vsetci rovni, a hlavne, papez aj ked nesuhlasi napr. s homosexualitou, rozhodne su jeho vyroky kultivovane umiernene. Stoji za to precitat si celu kazen Ake Greena, je to naozaj hnus citat. Nasiel som ju bohuzial len v svedstine, ale nastastie trosku ovladam (privela Bergmana (:

Najviac ma na diskusiach sme zaujali pocetne prispevky pana Lipsica, ktory horkokrvne obhajuje slobodu slova. Sam zabuda, ze aj u nas aj vo svedsku je obmedzena priamo zakonom, zakazuje podnecovanie k nenávisti na základe rasy, pohlavia (svedi aj sexuálnej orientácie). Nechem brat Lipsicovi jeho viziu neobmedzenej slobody prejavu.. ale takisto je pravda, ze hra na dve strany. Konkretnych prikladov uviedli na strankach citatelia az, az. Najnovsi je pripad rusenia (?) pocas bohosluzieb v kostoli. Pri nejasnosti definicie rusenia (nie vytrznosti) sa moze chapat aj prejavenie ineho nazoru v kostole. Krasa. Nech si Lipsic najprv vyberie. Bud slobodu slova neobmedzenu, alebo nie. A ak ju aj chce neobmedzenu, musi najprv zmenit prislusne zakony.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group