ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Tak dobre, poďme uvažovať hlbšie
autor: ):
pridané: 23-07-2004 12:31


Ale nejaký postoj zaujať musíme. Nejako musíme byť. Chcem tu uviesť, že všetko toto už siaha ďaleko za rámec ekonómie, za rámec vedy, veda mi na toto nedáva odpoveď. A práve veda a výlučne veda je to, na čom stavajú sekularisti a z tohto dôvodu sa celkovo a v konečnom dôsledku mýlia. Majú mylné východiská. Takže vcelku vzaté, platí že v základných otázkach vlastne nikto NEVIEME, ale zaujímame postoj: t. j. v niečo VERÍME.

Nesuhlasim. Mam 19 rokov a hovorim, ze postoj zaujat nemusim. Cas. Chce to cas. Som medzi. Medzi ateizmom a medzi vierou. Neviem co je spravne. A dokial to nezistim, nebudem sa posuvat k jednej alebo druhej strane.

Veda na temu Boha nedava odpoved, ale nevzdava sa, a to je pre mna dolezite. Nerezignovala. Som studentom fyziky a ak mam urobit predbezny zaver, tak:

-> svet je podivuhodne budovany na jednoduchych pravidlach
-> svet a zivot je len nahoda

Co je krasne, ze my (vedci) neberieme ziadny vysledok ako spravny. Vsade sa mohla stat chyba. To je rozdiel medzi nabozenstvom. Takze, vrchne zavery (kde prvy hovori skor za Boha a druhy proti (krestanskemu ponatiu) Boha) sa mozu zmenit.

To, ze veda nenasla odpoved, neznamena, ze sa to casom nezmeni. Hlada ju. Narozdiel od nabozenstva totiz nechce prijimat lacne zavery. Ani ja ich nechcem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group