ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Nie je slovo ako slovo
autor: Brano Bezak
e-mail: bebe@funradio.sk
pridané: 22-07-2004 11:25


Mam za to, ze je to este komplikovanejsie. Homosexulita je vlastnost dana homosexualom. Samotny katechizmus katolickej cirkvi na tu temu hovori v odseku 2358: "Nemaly pocet muzov a zien má hlboko zakorenené homosexuálne sklony. Táto objektívne nezriadená náklonnost je pre väcsinu z nich skúskou. Treba ich prijímat s úctou, súcitom a jemnocitom a vyhybat sa akémukolvek náznaku nespravodlivej diskriminácie voci nim." Teda to, ze ma niekto v sebe "hlboko zakorenene homosexulane sklony" samo osebe nemoze byt dovodom na odsudenie. Inak je to s homosexulanymi "ukonmi".
V clanok 2358 pokracuje: "Aj tieto osoby sú povolané plnit vo svojom zivote Boziu vôlu a, ak sú krestanmi, spájat s Pánovou obetou na krízi tazkosti, s ktorymi sa môzu stretnút v dôsledku svojho stavu" a dalej v clanku 2359: "Homosexuálne osoby sú povolané k cistote. Cnostami ovládania sa, ktoré vychovávajú k vnútornej slobode, niekedy aj pomocou nezistného priatelstva, modlitbou a s pomocou sviatostnej milosti sa môzu a majú postupne a rozhodne priblizovat ku krestanskej dokonalosti."
Takze homosexualita nie je vecou rozhodnutia. Slobodna vôla sa dostava k slovu az vo chvili ked sa homosexual rozhoduje medzi "cistotou" a "svojou povahou nezriadenymi ukonmi".

Pre vsetko vyssie spomenute nepovazujem Kazen Akeho Greena za "vernosť svojej viere", ci lepsie povedane myslim si, ze viera Akeho Greena sa nezlucuje s vierou katolickej cirkvi tak ako ju chapem ja na zaklade jej vlastneho katechizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group