ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Nie je slovo ako slovo
autor: Dewey
pridané: 21-07-2004 14:13


"Neodsudzujem ĽUDÍ, ktorí sa rozhodli správať sa homosexuálne, ale ich ROZHODNUTIE."
Co je clovek bez prejavov a co je homosexual bez prejavov svojej sexualnej orientacie, co je zlodej bez kradnutia, co je spevak bez spevu...prave na zaklade prajavu osobnosti im prischol tento nazov, ak mas nieco proti prejavu, ktory Ti ani nikomu inemu neublizuje, este tak Tvojmu vkusu, tak mas aj proti cloveku ako takemu.
Budem vulgarny, aj to, ze ked uvidi atraktivneho chlapa homosexual-muz a postavi sa mu, aj to je jeho prejav, spravanie a mas pocit, ze je za tym rozhodnutie?

"Každá ľudská bytosť si vyžaduje rešpekt."
Ale ten respekt musi byt aj voci jeho prejavom. Co je ludska bytost bez prejavov individulity?

"Ale nie každý ľudský čin si vyžaduje rešpekt (žiaľ, väčšina len dešpekt). Preto ten, kto to dokáže, miluje hriešnika, ale nenávidí hriech (v tom zmysle ako ho chápe cirkev)."
Ale co je na tom hriesne, keby si sa narodil niekde na samote a nikto Ti neprisiel zvestovat co je hriesne a co nie, nikdy by si tu neviedol tieto uvahy. Preberas vzory spravania ale odsudzujes na zaklade nich cisi prejav a len a len preto, ze je iny, ako by sa Tebe pacilo. Opakujem, ako mozes mat rad niekoho, koho prejav odsudzujes, ako chces oddelit" ludsku bytost a jej prejav?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group