ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

hranice
autor: Marek Hrubčo
e-mail: hrubco@pobox.sk
pridané: 07-07-2004 13:37


Na tých hraniciach by sme sa tu mali všetci dohodnúť medzi sebou a vyriešiť otázku, čo druhým škodí a čo nie. Máme na to osvedčené zdroje ako Zákon, tradícia, zvyk. Samozrejme, v súlade s liberalizmom: nie na silu, ale presviedčaním. Nehovorím, že piercing treba zakázať, ale treba o tom hovoriť. Hovorí sa o tom prečo je piercing to pravé? Aj na to sú novinári. Pod lampou sa hovorilo napríklad o potratoch. Je zaujímavé počuť, že napríklad Eva Černá bola podľa jej vlastných slov pred narodením len taký kus živej hmoty. Možno to niektorým neladí, lebo to sú otázky etiky (čo konať), ktorá je vyššie než otázka slobody, resp. otázka možnosti alebo nemožnosti konať.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group