ISSN 1335-8715

29-06-2004   Marek Hrubčo   EUtópia   verzia pre tlač

Euroskepticizmus ako kontrakultúra

Po hroznej a ničivej druhej svetovej vojne, ktorú naša generácia pozná našťastie iba z kníh, sa západoeurópskym intelektuálom poučeným z neúspešných integračných snáh medzivojnového obdobia konečne podarilo položiť základy trvalého mieru a prosperity. Dnes mladí intelektuáli podliehajú novej móde: euroskepticizmu.

Reakcia na príspevok

RE: seansa s Hayekom
autor: Dewey
pridané: 06-07-2004 10:02


Len by ma zaujimalo ako by nazval Hayek utitlitaristov Benthama, Jamesa Milla, J.S.Milla, alebo hoci aj Gladstona(vdaka ktoremu vznikla liberal party v Anglicku, ked odisiel z konzervativnej strany koli nezhodam ohladom obilneho zakona - pani konzervativci, naozaj ste si este isty, ze konzervativci vo svoje dobe za cla, aby si tak chranili vlastne ekonomicke zaujmy a nechali hladovat tisice ludi) a ktory presadil prograsivne zdanovanie, alebo zakony, ktore spristupnili vzdelavanie aj nemajetnym. Alebo hoci aj Smitha a Ricarda pri jeho pohlade na spravodlivost ako na nieco co pri rozhodovani o pravidlach trhu nema co robit.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group