ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: ANTIZAJO
autor: Jan Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 26-03-2006 20:40


"Nemozu extremne pravicove reformy priviest podobnu krizu ako bol komunizmus a nacizmus?"

Nuz nemozu. Chod sa o tom informovat u sir John Cowperthwaita, Rogera Douglasa alebo Ludwiga Erharda...
Tvoja paradigma je vcelku mylna, lebo dovody veduce k ideologiam nacizmu a komunizmu nie su primarne ekonomickeho, ale politickeho charakteru - politckych prostriedkov. V podstate vznikali na akademickej pode z jadra osvietenskych bludov a rozsirene boli rozsiahlym procesom unahlenej demokracie. Svoju ulohu zohrala aj moc statu - v Rusku to bol aj druh isteho carskeho korporativizmu, ktory mohol podnietit komunisticke caro a v USA (kde k tieto ideologie neziskali na popularite - cize opat vyvraciam tu mylnu paradigmu) zrejme tiez absencia spravnej monetarnej politiky. Potom uz za vsetkym hladaj Rooswelta:)

Hosparsky rast (nie ten zalozeny na prirodnych zdrojov) je urcite najlepsiou podmienku pre zdravy vyvoj spolocnosti, ktora ma vymedzeny urcity moralny nabozensky ramec. Nie ekonomicky opurtinizmus alebo demokracia v zajati rozvratenej ekonomiky. Preto je v zasade dobre, ak sa do Ciny pretlacaju zasady hospodarskeho rastu a orientovania na zisk.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group