ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: ANTIZAJO
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-03-2006 20:41


Antizajo, vitam konstruktivny prispevok bez osobnych invektiv, aj ked s nim nemusim suhlasit.

1. Pokial viem, Karl Marx bol Nemec a v Anglicku zil v exile. Podobne zil Lenin v exile vo Svajciarsku, dalsej velmi slobodnej ekonomike.

Marxa pomery anglickych robotnikov nijako nepohorsovali. Vobec ich nespoznal. Marx sa totiz v zivote nielen nepretrhol, on navyse nikdy nenavstivil ziadnu tovaren. Ani len tu Engelsovu, hoci ten mu tu moznost ponukal.

Marx zacal so svojou kritikou kapitalizmu uz v Nemecku a jeho filozofia je zalozena na etatistickej filozofii Hegela.

Revolucia bola naozaj do Ruska importovana zo Zapadu, tym, ze Nemci previezli Lenina v pancierovom vlaku zo Svajciarska do Ruska. Ale Nemecko bolo v tom case len o cosi menej etatisticke ako Rusko.

2. Hospodarska kriza bola sposobena najma FED-om a jeho nekompetentnou politikou. Cyklicke krizy v ekonomike by sa dali odstranit freebankingom, teda systemom volne si konkurujucich sukromnych mien. Tomu Enronu celkom nerozumiem. Parmalat bol vacsi podvod a bol vacsi aj preto, lebo Americania maju ovela prisnejsie pravidla ako Europania. O mnohych europskych enronoch ani nevieme. Vdaka konexiam s vladou to stat vzdy nejako zacvaka.

3. Trhove reformy sa nerobia nejak samoucelne preto, aby bol nejaky rezort ziskovy. Pripustenie zisku v zdravotnictve je naopak cestou ako priniest do zdravotnictva kvalitu. Pisem o tom tu:

http://magazin.station.zoznam.sk/servlet/Satellite?pagename=CMS_Page&childpagename=Magazin/CMS_Container&c=Page&cid=1118753701921&aid=1141203219966&rid=1124791349575&pi=...

4. Pokial ide o tu Pentu. Mne nevadi, ak by Penta alebo ina sukromna firma vlastnili zdravotne zariadenia. Mne vadi, ak sa lekarne kupuju sposobom, ze pride za majitelom partia mafianov a prilozia lekarnikovi k hlave pistol, ak nepreda. To je nepripustne. Pri vymene musi zostat zachovana podmienka dobrovolnosti.

Tam vidim napriklad dohlad statu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group