ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: ANTIZAJO
autor: Antizajo
pridané: 25-03-2006 12:59


Je to zaujimave, ale otcom marxizmu bol, pokial sa nemylim, jeden chlapik zijuci nejaky cas v Anglicku, zdeseny pomermi, v akych zila mestska chudoba. On sa sice nemusel v zivote nejako pretrhnut, ale vdaka nametu, ktory mal pred ocami a volnemu casu mohol napisat vagon knih o tom, ako by sa to mohlo zmenit. Jeho knizky zacali citat rozni ludia, ktori sa nim nechali inspirovat a jeho nie prave najlepsie napady zacali kombinovat s este horsimi svojmi napadmi a z toho vznikol kopex experimentov po celom svete. Revolucia do Ruska bola jednoznacne importovana zo zapadu.
Svetova kriza, ktora sprostredkovane mala na svedomi druhu svetovu, bola sposobena predovsetkym tym, ze ekonomicky rast USA v 20. rokoch stal na hlinenych nohach a na ekonomickych podvodoch, pretoze sa tam verilo (a niekde aj dodnes veri), ze take veci sa kontrolovat nemaju a ze krizy su prirodzene. Podobnost so spolocnostou ENRON nie je cisto nahodna. Spolu s krizou stacila prinos nacionalizmu a frustracia z prehratej prvej svetovej a nacizmus bol na svete. Bolo to sice tesne, ale nakoniec sa to nackom podarilo.
Podobne nasledky spolu s dalsimi prejavmi sucasneho sveta mozu mat aj experimentatori typu RZ. Nasim cielom by nemalo byt vybudovanie ziskoveho zdravotnictva, ale takeho, ktore bude efektivne liecit ludi za primerane financne naklady. Mozme sa bavit o vyske spoluucasti, typoch poistenia a podobne. Ale otvarat Pandorinu skrinku akciovych spolocnosti, prichodu Penty, budovaniu sukromnych monopolov (kombinacia nemocnic, lekarni a poistovni) je jednoducho hazard, ktory sa nemusi vyplatit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group