ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: ANTIZAJO
autor: Lukas Krivosik
pridané: 23-03-2006 14:27


Mily Antizajo!

Je to podla mna nielen inak, ale presne naopak ako pises. Pozri sa na nemecku "konsensdemokratie" a zistis, ze nie pravicova politika, ale prave naopak, konsenzualna politika, kde obe strany patria k bezpohlavnemu a navzajom neodlisitelnemu stredu, vedie k narastu extremistov na kraji politickeho spektra.

Co sa tyka SNS, ich preferencie urcite nie su reakciu na Zajaca, ale skor reakciou na politiku SMK. Dalsim faktorom je alkoholizmus. Preferencie KSS su zase vecou cistej nostalgie, keby sa zakazal ten nazov, pricom ta strana by mohla existovat dalej, nikto by ju uz pod novym nazvom nevolil.

Okrem toho, fasizmus a komunizmus nie su reakciou na prilis slobodny trh. To je zvlastna a pre mna uplne nepochopitelna konstrukcia. Ak by to bola pravda, tak potom by obe ideologie zvitazili v prvom rade v USA a Britanii, kde vladol najtuhsi trhovy liberalizmus.

Oni sa ale presadili v Nemecku, uz aj tak dost etatisticka krajina, ktorej strednu vrstvu znicila po prvej svetovej hyperinflacia a v polofeudalnom Rusku, kde uz za cara existovala rozsiahla siet cenzury, statnej policie a statneho spiclovania.

Takze z dlhodobeho hladiska je ekonomicka sloboda najlepsou zarukou pred etatistickymi ideologiami. A tu je aj problem Rudolfa Zajaca. Jeho reforma nebola prilis radikalna. Jeho reforma bola prilis hybridna. Nie je to ani ryba ani rak. Na skutocne radikalnu reformu zdravotnictva si este budeme musiet pockat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group