ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Cena Zdravia
autor: amir
pridané: 20-03-2006 22:54


Romco,
tá štatistika bola z USA, situácia v SK aj v Afrike je iná, to viem. Možno vy som ju niekde našiel, ale naozaj to nemá zmysel. Ako každá seriózna štatistika i táto mala uvedenú hladinu pravdepodobnosti a nikto netrvril, že je automaticky prenositeľná do našich terajších pomerov. Možno aspoň uznáš, že homosexuáli sú viac ohrození AIDSom ako heterosexuáli. K tejto debate sme sa dostali, pretože ktosi uviedol, že keby sa zdravotné poisťovne chovali ako komerčné, museli by od homosexuálov vyžadovať väčšie poistné. Takisto od diabetikov, detí rodičov s vysokým tlakom atď, atď.

Vráťme sa ale k našim poisťovniam: Doteraz nemá veľká skupina poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zmluvy. Nie že by ich ešte nepodpísali, nemajúich vôbec doručené, pracujú bez zmluvy a spoliehajú sa, že aspoň nejaké zmluvy podpíšu. A poisťovne sú buď naplnené flákačmi, ktorí neboli schopní zmluvy včas pripraviť alebo doručiť poskytovateľom, alebo nechávajú lekárov v existenčnej neistote aby im potom mohli nanútiť akékoľvek zmluvy. Všimol si si, že slávny Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa tvári ako by nič nevidel? Jednoducho na zdravotnú starostlivosť si netrúfne, jednoduchšie je stíhať jednotlivca - doktora.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group