ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Cena Zdravia
autor: amir
pridané: 20-03-2006 11:33


Romco,
pracujem v nemocnici, "tlacivo o umrti" ako to ty nazývaš, presnejšie list o prehliadke mŕtveho poznám iste lepšie ako Ty. Pri úmrtí sa naozaj nezisťuje orientácia. Sú ale rôzne ďalšie metódy výskumu v zdravotníctve. (Moju poznámu o EBM v predošlom príspevku si si zrejme nevšimol). Tvoje presvedčenie, že "ziadne take statistiky sa nerobia" nestačí na to aby tie štatistiky zmizli zo sveta. Je pravdou, že je dnes nemožné prezentovať ich mimo úzkych odborných kruhov. Ani rómska populácia nezíska zdravý zrak len preto, že u nás sa príslušné štatistiky prestali prezentovať. Nemyslím si, že keď budeme súvislosť AIDS a homosexuálnym správaním ignorovať, že táto súvislosť sama od seba zmizne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group