ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Cena Zdravia
autor: amir
pridané: 20-03-2006 7:34


Romco, problém štatistiky je v tomto prípade v tzv. ľudských právach. Tie štatistiky dokazujúce, že homosexuáli majú kratší život, podstatne väčšiu incideciu HIV existujú. Taktiež existujú štatistiky na pomerne veľkých súboroch (ak Ti niečo hovorí pojem EBM- Evidence Based Medicine - medicína založená na dôkazoch, budeš vedieť o čom hovorím), totiž že 75% homosexuálov má v živote viac ako 100 sexuálnych partnerov, čo je podstatne viac ako u heterosexuálov. Existujú nuázory odborníkov, že výskyt AIDS by sa začal postuopne znižovať, nebyť homosexuálov. Problém je v ľudských právach: tieto štatistiky sa síce dajú získať, ale nie je možné ich zverejniť. Pred dvomi či tzromi rokmi prebehla v tlači nenápadná správa o lekárskom kongrese v Toronte - jeden prednášajúci dostal tri týždne väzenia, pretože prezentoval takúto štatistiku. Tá naša superliberálna extrasloboda sa trocha začína obracať proti nám: mimochodom nielen homosexuáli sú privilegovaní, ale napríklad aj Rómovia. Existujú očné choroby geneticky podmienené, vyskytujúce sa iba u rómskej populácie. Ale prestáva sa o nich referovať aj v odborných kruchoch - aby sa náhodou niekto necítil diskriminovaný. A to boli naši oftalmológovia pred 10 rokmi v tejto oblasti svetová špička.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group