ISSN 1335-8715

08-06-2004   Lukáš~Krivošík, Martin~Pener, Peter~Frišo   Ideológia   verzia pre tlač

Ronald, ďakujeme!

Ronald Reagan. Bol to najväčší americký prezident v 20. storočí. Bol to muž, ktorý by mal mať miesto v srdci každého slovenského vlastenca. Náš život by sa totiž bez neho vyvíjal úplne iným smerom. Jeho odhodlanie, ktoré povzbudzovala guráž Margaret Thatcherovej a podporovala vízia pápeža Jána Pavla II. sú hlavnými dôvodmi, prečo z čaše slobody dnes môžeme piť plnými dúškami.

Reakcia na príspevok

RR - chudak, co nevedel o drogach
autor: PeterS
pridané: 11-06-2004 4:22


V roce 1986 postihl Ronalda Reagana v Americe veřejný skandál. Reagan byl donucen přiznat, že schválil odeslání vojenských zásilek do Íránu, ačkoliv to bylo v protikladu proti americké státní politice. Posléze se ukázalo, že zisk z prodeje těchto zbraní Íránu financoval povstalce "Contra", kteří bojovali v Nikaragui proti levicové sandinistické vládě. Plukovník Oliver North byl propuštěn a admirál John Poindexter odstoupil ze své funkce kvůli tomu, že byli zapleteni do tohoto skandálu. Robert McFarlane, Reaganův poradce pro otázky národní bezpečnosti, se pokusil o sebevraždu. Reagan působil dojmem, jako že neví, co se vlastně za jeho zády dělo. Konečná zpráva amerického Kongresu však obvinila právě jeho. Konstatovala: "Jestliže prezident nevěděl, co dělali jeho poradci pro národní bezpečnost, měl to vědět." Tato zpráva byla považována za zdrcující kritiku Reaganova vládního stylu.

Poindexter nie je vo vysokej politike nijakým nováčikom. Do vysokej štátnej funkcie – ako zástupcu poradcu pre národnú bezpečnosť – ho angažoval v roku 1983 prezident Ronald Reagan.
Týždeň po svojom angažmáne dal nový zamestnanec najavo, nakoľko vážne berie médiá ako základ demokratickej spoločnosti. Presne sedem dní po svojom menovaní totiž odporučil hovorcovi Bieleho domu, aby médiám klamal v otázke vylodenia amerických vojsk na Grenadu.
Ešte väčším škandálom, ktorý sa mu stal nakoniec osudný, bol ilegálny predaj zbraní iránskym kontrarevolucionárom.
Keď sa aféra odhalila, Poindexter spolu so svojím kolegom zmazal päťtisíc mailov, ktoré ho odhaľovali ako jedného zo zodpovedných. Zabudol však na skutočnosť, že počítače majú aj harddisky a ich pamäť si zachováva všetko, čo bolo kedy na tom-ktorom počítači napísané. Médiá ho teda nakoniec vypátrali a Poindexter musel pred vyšetrovaciu komisiu Kongresu. Tam zakryl svojho chlebodarcu Ronalda Reagana a zobral na seba celú vinu. Pravda, iba pod podmienkou, že mu bude poskytnutá imunita. Súdy boli teda nakoniec voči Poindexterovi bezmocné, no zdalo sa, že jeho politická kariéra sa navždy skončila.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group