ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Cena Zdravia
autor: boris
e-mail: bsepesi@yahoo.com
pridané: 18-03-2006 23:23


Ja mam iny nazor. Hoci som s Vami v minulosti suhlasil, po zamysleni sa nad tymto problemom a diskusii viacerych lekarom som nazor zmenil.
Ktora choroba je nazapricena clovekom samym. Je ich vela, ale skoro ziadna s najcastejsich. Srdcove choroby, obesita, cirhoza pecene, diabetes druheho typu so vsetkymi komplikaciami. Tato otazka bola diskutovana pri nazore ci pacienti so zlyhanim pecene kvoli alkoholu maju narok na transplant. Odpoved bola ze maju tak ako maju kardiaci narok na bypass alebo stent, tak ako morbidne obezny ludia na gastric bypass a podobne. Pokial budeme zit v danom politickom systeme a v zriadeni statu, budu vsetci pacienti potencialny volici a oni rozhodnu, ci ich niekto poisti alebo nie. Myslim, ze rozdielne poistenie podla zivotospravy nie je realne. Ak lekar som musim postarat o pacienta s predavkovanim kokainom, s komplikaciou HIV, rakovinou pluc, diabetickou nohou a pod. A to bez toho aby som niekoho sudil, alebo my hovoril, ze je sprosty, ze dostal srdcovy infarkt kvoli kokainu. Pacienti velmi dobre vedia preco su v spitali. Taky sme uz ludia, ked sme v srabe chceme pomoc.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group