ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: americky system
autor: Richard
pridané: 18-03-2006 23:00


Mýliš sa. Americký systém je drahý pretože:
1. Zdravotná opatera je ďaleko vyššej úrovni ako Európska. Už len spôsob vzdelávania lekárov a vyšších sestier zabezpečuje vyššiu odbornosť lekárov ako v Európe.

2. Z veľkej časti je Americký systém štátny (Nemocnice pre veteránov) alebo komunálny (mestské neziskové nemocnice). Tam sú rovnaké problémy ako aj v iných štátnych inštitúciách.

3. Najväčší súčasný problém je právny systém Ameriky. Za každé (aj domnelé) pochybenie lekára sa pacienti súdia. Náklady a vysúdené peniaze hradia väčšinou poisťovne a tie náklady sú tak vysoké, že sa spätne premietajú do nákladov za zdrav. starostlivosť a poistenie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group