ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: kdh-oks=?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-03-2006 16:30


Velmi dobre o tom pise Fareed Zakaria v knihe Buducnost slobody. Kvalita americkej politiky aj jej doveryhodnost u obcanov poklesli, ked sa strany vnutorne demokratizovali, rozhodovanie Kongresu sa prilis otvorilo verejnej kontrole a cela politika sa stala obetou dobre organizovanych skupinovych zaujmov.

Dnesni (klasicki)liberali by mali rozmyslat nad obmedzenim volebneho prava a reformou ustavnych institucii, ktore by zabranili pristupu skupinovych zaujmov do politiky. A struktury, ktore lepsie funguju ako autoritativne, by sa nemali demokratizovat.

Inak, pre tych modernych, lavicovych liberalov je demokratizacia nastrojom dlhodobeho likvidovania slobodnej spolocnosti. Nie je to len o Hvoreckom alebo Javurkovi. Uz Kusy alebo obaja Simeckovci sa tymto vyznacovali.

Oni neboli demokrati, oni boli demokratizatori. Do zblbnutia demokratizovat vsetko. To je ich filozofia. Takze novodobi socialisti by sa mali skor oznacovat ako "demokrati", nez ako "liberali". Anglictina (republikani verzus demokrati) je v tomto poctivejsia.

Aj Slovensko by sa malo snazit byt viac republikou ako demokraciou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group