ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: kdh-oks=?
autor: Lukas Krivosik
pridané: 17-03-2006 11:01


Pani, problem nie je ani tak soc-zakladna KDH, lebo mnohi z tych ludi v regionoch nikdy necitali ani Hayeka, ani Russela Kirka, ani Voegelina, ale instinktivne citia, kde je sever a ze republika sa neda spravovat tak ako slubuje Fico alebo Slepacie forum.

Samozrejme, je tam aj kopec grazlov, prospecharov a podobnej chamrade - ako v kazdej strane.

Kazdopadne problem ucasti zastupcu OKS na kandidatke nie je ani tak problemom socialistickej orientacie clenskej zakladne, ako problemom prislisne strancikej demokracie.

Pred par rokmi si KDH vytvorilo okrem okresnych a celorepublikovych struktur aj regionalnu uroven a na tejto urovni vznikaju krately proti vedeniu.

Proste KDH, hradza proti lavicovemu liberalizmu, dobehlo samo seba, ked prilis zdemokratizovalo svoje struktury.

Politicka strana, podobne ako rodina, cirkev alebo armada by nemala byt velmi demokraticka. Vezmime si SDKU. Celu kandidatku zostavoval Dzurinda v nemocnici a strana je konsolidovana a jednotne ide do volieb.

Nehovorim, ze takto sa ma zostavovat aj kandidatka KDH, ale krestanski demokrati si velmi poskodili tym, ze regionalizovali vlastne struktury.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group