ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Opicime sa aj v zdravotnictve.
autor: amir
pridané: 17-03-2006 9:58


Zolo, v rozpore so všeobecnou mienkou sa aj lekár môže mýliť. Sme takí istí ľudia ako vy ostatní - omylní. A občas spôsobíme smrť pacienta, aj keď sa to stáva podstatne zriedkavejšie ako je všeobecná mienka. Takisto ako občas architektovi či staviteľovi spadne most, alebo sa vykoľají vlak.

Trend presunu zodpovednosti na posťovne by mi v súčasnej situácii vyhovoval. Teraz vyzerám ako darebák ja, keď pacientovi nemôžem poskytnúť to čo potrebuje. Bolo by krásne zdvihnúť telefón a opýtať sa vševedka na poisťovni: "môže pán Mrkvička dostať implantát za 25000 Sk alebo nie?" a nech sa pán Mrkvička dohovorí s poisťovňou. Funguje to, žiaľ, inak: Ak sa nejaký pacient zdá, že by sa mohol sťažovať, aj samé úradníčky z poisťovne zatelefonujú: "napíšte mu to, pán doktor, aj keď nemá na to nárok, nejako to v pobočke urobíme, len aby sa ten mizerný Mrkvička nesťažoval".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group