ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Dušanovi a Libertianovi
autor: amir
pridané: 17-03-2006 6:52


Dušan, myslím, že Ti rozumiem, a nepochybujem o tom, že by sme si pri podrobnejšej diskusii zrejme porozumeli, teraz si však s Tebou dovolím nesúhlasiť v troch bodoch:

1. Nie je úplná pravda, že každý je nahraditeľný, aspoň okamžite nie. Výchova lekára trvá 10 - 15 rokov po promócii. Lekár je zrelým odborníkom po 40 - 45 roku života. (Myslím teraz lekára, ktorý musí v noci rozhodovať o závažných veciach, a závažné veci vykobať, nie toho usmievavého, ktorý spraví zmluvu a urobí jednoduchý výkon za niekoľko tisíc Sk, ani toho, ktorý sa usmieva a napíše papierik s ktorým odošle pacienta k tomu prvému). Výchova zdravotnej sestry trvá taktiež minimálne 5 rokov po ukončení školy - každý lekár teraz vie o čom hovorím. Koľkože trvá výchova poľnohospodára, policajta, vodiča autobusu? (Pri všetkej úcte k ostatným povolaniam.)

2. Čo sa týka Zajaca: dobrý minister je to v jednej veci: Mal ušetriť a ušetril. V poriadku. Len akosi nevidím tých 5 300 000 - 20 000 občanov spokojných. Tak nejakov to totiž sľuboval na začiatku: že si síce znepriatelí 20 000 lekárov, ale bude mať 5 milónov kamarátov. Úplne zbytočne a na dlhú dobu zhoršil vzťahy medzi zdravotníkmi a pacientami. Keby sa slušnejšie choval, mal by podporu lekárov.

3. Čo sa týka Fica, možno som sa pre nutnosť stručnosti niekde nepresne vyjadril. Nemyslím, si, že by si chcel uraziť mňa, alebo väčšinu lekárov predpokladom, že sa tešíme až bude Fico premiérom.

Maj krásny deň.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group