ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: A riesenie je kde pani doktori?
autor: amir
pridané: 17-03-2006 6:23


Milton, bude to nejaký omyl. My lekári nechceme viac zdrojov. To pacienti potrebujú viac zdrojov. Porovnaj si náklady na zdravotnú starostlivosť u nás a v ostantných krajinách EU a pochopíš, že náš pacient nemôže dostať to čo napr. český. Choré je niečo iné. Šés VZP pán HLavačka povie: poisťovňa nemá viac peňazí, a o minútu povie, že pacient musí dostať všetko čo potrebuje. Čiže zaplatiť to má poskytovateľ. Pre lekárov je to jednoduché: nech sa zo zdravia urobí tovar (tak isto ako z potravín, tepla, vody, bývania) a v zdravotnícte nech sa zavedú trhové pricípy. Len neviem, či by sa Ti to páčilo.

Mimochodom to prirovnaie zodpovednosti vodiča autobusa a lekára uvedené niekde vyššie som za mladi čítal v sovietskom Sputniku pri príprave na maturitu z ruštiny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group