ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Nesúhlas
autor: jgalt
pridané: 16-03-2006 21:52


Pozri si film Invazia brbarov. Ten zase ukazuje kam speje (dospelo) socialisticke zdravotnictvo v Kanade. A v US nemaju trhove zdravotnictvo. Taktiez maju velmi silnu regulaciu roznymi statnymi instituciami ako FDA a podobne, ktore stazuju konkurenciu a taktiez nalievaju statne peniaze do corporacii zdravotnickeho establishmentu. Nemoze tam prist nejaky Ind a len tak otvorit si ordinaciu s nizsimi cenami. Ceny sa mozu znizovat iba uvolnenim trhu a konkurencie. Statnym dirigizmom su ceny oficialne nizsie, ale dostat sa na operaciu alebo ku kvalitnej sluzbe je tazke, nehovoriac o podplacani, ktore zacne prekvitat, a ktore si moze opat dovolit iba ten, kto na to ma.

S prichodom volneho trhu do masoveho priemyslu na Slovensku sa ceny masa nezvysili (jedni z mala) a masa bolo odrazu oproti sociku neurekom. Este som nepocul koherentny dovod, preco by to v zdravotnictve malo vyzerat diametralne inak.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group