ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

Opicime sa aj v zdravotnictve.
autor: Zolo
pridané: 16-03-2006 17:02


Trend v zdravotnictve smeruje k presunutiu kontroly a zodpovednosti o liecbu z lekarov na poistovne a farmaceuticke megakoncerny. Lekari sa stavaju de facto rukojemnikmi poistovni a agentmi na lieky.

Je pravdou, ze lekari obcas prilis machruju a casto sa mylia. Obcas aj sposobia smrt pacientom, ale sucasna alternativa nie je lepsia ani lacnejsia.

Setrit na zdravotnictve sa da. V prvom rade odmietnutim liecby ludom poslednych set mesiacov zivota. Musi to byt krasny pocit, ked sa predierate zivotom, obetujete si zdravie kvoli materialnym statkom a nakoniec vas prehodia cez palubu, aby ste sa netrapili. To je extremny pripad aplikacie ekonomiky na ludsku existenciu. Mnohe ine praktiky sa od nej lisia iba kvantitativne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group