ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: A riesenie je kde pani doktori?
autor: Braňo Sepeši
e-mail: blsepesi@yahoo.co.uk
webstránka: http://www.sepesi.blog.sme.sk
pridané: 16-03-2006 14:36


Mediálneho priatoru, ktorý dostávajú lekári, je minimum. Média sa boja prezentovať názor, ktorý by sa možno nepáčil národu, čiže pacientom, tak, ako sa nepáčia moje názory tebe. To by im zobralo sledovanosť.
A kde zobrať peniaze. Ako socialistický lekár by som ti povedal, že všade. Zdravie je základná hodnota a od nej sa odvíja celé fungovanie človeka - poľnohospodára, učiteľa, vojaka...
Keďže ale taký nie som a ni som ani natoľko naivný, aby som nevedel, že v zdravotníctve nikdy nebude dosť peňazí, urobil by som aspoň nasledovné. Zobral by som zdravotným poisťovniam (súkromným a.s.) právo nakladať s verejnými odvodmi na zdravotné poistenie bez viazanosti na zdravotnú starostlivosť. Prosím, nech majú určité percento, ktoré môžu investovať, alebo robiť si s ním čo chcú, ale nemôžu predsa vykazovať zisk a na druhej strane neschopnosť platiť výkony, ktorých cena nie je vycucaná z prsta lekárov. Možno by za týchto okolností stačili ešte nižšie odvody na poistenie zvyšok by pacient mohol použiť podľa vlastného uváženia napr. na pripoistenie. Ďalšia vec je zapojenie pacienta priamo do platby...
Ale nebudem to tu podrobne opisovať. Názory som prezentoval na svojom blogu, prečítaj a pošli mi poprípade svoj názor, rád sa nechám inšpirovať.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group