ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Dušanovi a Libertianovi
autor: jgalt
pridané: 16-03-2006 14:15


Na zaciatku by som chcel povedat, ze aj lekar si zasluzi ocenenie trhove, podla dobrovolne uzavretych zmluv. To ci bude nadpriemerne by malo zavisiet od jeho schopnosti sa na trhu uplatnit, co zvycajne byva korelovane aj s jeho odbornymi schopnostami.
Priklad, ktory si pouzil vsak kriva na vsetky styri koncatiny, pretoze pochybenie vodica autobusu moze sposobit daleko vacsiu zivotnu katastrofu ako pochybenie vacsiny lekarov a aj napriek tomu sa nikto neodvazi prehlasovat vodicov autobusov za kastu. Architekti nastastie priehrady nenavrhuju a ani statiku budov, pretoze tiez by mohli sposobit aj viac nestastia ako vacsina lekarov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group