ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Nesúhlas
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 16-03-2006 9:49


Videl som jeden film (podľa skutočnej udalosti) v televízii, kde bol opísaný prípad znižovania nákladov v zdravotníctve USA - ľuďom bola jednoducho odopierana drahá liečba a lekári v istej spoločnosti (ktorý odsúhlasovali liečbu - podrobnosti si nepamätám) odopierali odsúhlasiť liečbu ošetrujúcim lekárom a posielali pacientov na smrť. Čím mali väčší úspech (ušetrené peniaze) tým väčšie prémie. Bol to dobre zabehaný stroj až pokým sa jedna lekárka nepostavila proti (psychicky to nevydržala) a odhalila podstatu "znižovania nákladov". Bol z toho veľký škandál. Takže som za efektívnosť, ale určite nie za každú cenu a takýchto vecí sa musíme vyvarovať.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group