ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Dušanovi a Libertianovi
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 16-03-2006 9:38


Braňo už som čiastočne reagoval Amirovi (pred tým ako som uvidel tento príspevok) tak len dodám k tvojim blogom:
1. Deformovaný vzťah pacient-poisťovňa-lekrár: to máš pravdu, systém je stále nanič a pacienti si mysli, že keď zaplatia postenie tak všetko je vybavené a lekári sú povinný okolo nich obskakovať.
2. Kampaň v médiách: tak tu nemôžem absolútne súhlasiť. Tých prešlapov lekárov je stále dosť a mnohí lekári sa správajú k pacientom ako k mentálne retardovaným, ktorí nedokážu pochopiť ich nekonečnú múdrosť. Sám by som mohol ešte opisovať ďaľšie prípady arogancie lekárov k pacientovi a niektoré sú doslova neuveriteľné. Určite sa tak nespráva väčšina lekárov, ale je ich určite viac ako dosť a nie sú to určite ojedinelé prípady. Je to jednoducho chyba systému, ktorý nedokáža eliminovať tvojich arogantných a skorumpovaných kolegov. Ak ty potom obraňuješ "isté sociálne postavenie" lekárov tak sa mnohím ľuďom vynoria "spomienky" na tvojich "tiež kolegov" a reagujú dosť agresívne. A nepoznám človeka, ktorí by nemal aspoň jednu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group