ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

Ach ten pokrok
autor: Katarina
pridané: 15-03-2006 11:32


Rozmyslala som nad touto diskusiou a napadla mi taka cynicka myslienka, ktora je mozno uplne od veci, budem rada ak ma presvedcite, ze sa totalne mylim.
Domnievam sa, ze ciastocne je problem v zdravotnictve sposobeny technickym pokrokom a ten problem sa bude stale prehlbovat (samozrejme slovenske zdravotnictve ma zatial hlavne ine problemy)
Do buducna sa budu pouzivat financne narocnejsie a narocnejsie postupy, dokladnejsia diagnostika ma klady aj zapory (myslim teraz na financny efekt).
Nepoznam presne cisla, neviem aka suma prostriedkov sa dostava do systemu priamo cez odvody, aka z rozpoctu,
kazdopadne si myslim, ze je to neudrzatelne, aj keby bola kazda fyzicka osoba poistena, odvody pokryju minimum.
Skuste si to preratat. Ja som mala pred dvoma rokmi zdravotne problemy, uzivala som lieky, pri ktorych som sice vela nedoplacala ale ich cena sa pohybovala v tisicoch, cize za iste obdobie som vybrala zo zdravotnictva viac ako som odviedla na odvodoch, samozrejme este su tu dane.A to ja som zdravy clovek, toto bola mimoriadna udalost, treba ale povedat, ze to nebolo nic narocne.
A teraz si predstavte mimoriadne narocne postupy, ktore stoja miliony, poistovna na to nebude mat,tolko prostriedkov nezhromazdi, alebo bude poistne tak vysoke, ze nebude unosne.
Myslim, ze s poistkami na auta sa to neda porovnovat, to je iny princip, ine riziko, nie kazde auto sa rozmlati pri nehode, nie kazde ukradnu, myslim, ze u ludi je vacsi predpoklad, ze poistovna bude platit, tam poistovna v podstate hradi "opravy v dosledku opotrebovania".
Alebo to bude tak, ze finacne narocne ukony si budu moct dovolit ti, co si ich zaplatia.
Neviem, ako to bude, ocakavam ale velky tlak (samozrejme zabaleny do krasneho ideologickeho obalu)na starych ludi, postihnutych (eutanazia), velky tlak na gravidne matky,v pripade zistenia, ze plod je poskodeny atd, atd.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group