ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: ???
autor: jgalt
pridané: 14-03-2006 15:36


Ale prave to bolo potrebne v clanku zdoraznit. Sorry, ak som to tam prehliadol a bolo to tam. Pretoze to je zakladny problem tohoto systemu. Ze ludia su nasilim nuteni tie odvody platit. Tlak poistovni na ceny lekarov je prirodzeny. V skutocne trhovom systeme by zubar mohol prist o pacientov a zarobok jednoducho tym, ze by sa vacsina pacientov nepoistila vobec, k zubarovi by nechodili, a ak tak akurat na vytrhnutie choreho zubu.

Samozrejme hrozby odobratia licencie len preto, ze lekar pracuje iba za cash do skutocneho trhoveho prostredia nepatria, ale nasilie je atribut "socialneho" statu. Nasilim nuti pacientov sa poistit a takisto lekarov liecit.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group