ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Zdravotníctvo a trh
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 14-03-2006 14:36


To máš pravdu, ale ak je to súkromná firma ver, že ma to vôbec netrápi. Zdravotníctvo a školstvo sú dva komunistické zkanzeny, ktoré sa nezmenia dobrovoľne a každá snaha vyvoláva odpor, ktorý sa odvoláva na "chudobných" a "sociálne odkázaných". V skutočnosti ide o neznalosť (v lepšom prípade), osobné záujmy a korupciu. Pozeral som raz jednu diskusiu štyrok lekárov. Traja videli problém len v peniazoch, štvrtý (ktorý pôsobil dlhší čas v zahraničí) videl veľa problémov v systéme, vo finacovaní a i u samotných lekárov. Bolo jasne vidieť, že má trochu iný obzor a nevidí vec čiernobielo. A takých lekátov nie je nanešťastie príliš počuť. Asi je ich málo, alebo pracujú v súkromnej praxi a štátne zdravotníctvo je im ukradnuté.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group