ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Zdravotníctvo a trh
autor: Milton
pridané: 14-03-2006 14:05


"Návrhy na plošné zvýšenie nie sú až také siešne ako si myslíš: Podľa Teba je správne, ak vysoko kvalifikovaný lekár zarába menej ako zvárač a vysokokvalifikovaná sestrička menej ako upratovačka v Bille?"

No podla mna vysoko kvalifikovana sestricka ktora sa nevie chovat k pacientovi si zasluzi akurat tak minimalnu mzdu. Este ked som bol maly, mal som asi 9 rokov, som bol u doktora s tym, ze mi tecie casto krv z nosa, tak mi isiel zaletovat(alebo tak nejak sa tomu hovorilo) no ja ako male decko ked mi to dal do nosa tak som sa mikol, opakovalo sa to viackrat, ten doktor sa tam rozculil zacal vrieskat ze co toto je ze mam byt cusat a nehybat sa. Toto povie 9 rocnemu decku. Samozrejme ci viac krical tym to cele dlhsie trvalo. Nehnevaj sa na mna, ale takyto doktor aj ked ma dve vysoke skoly si za takyto pristup zasluzi akurat tak kopanec do riti, taki kreteni nemaju v zdravotnictve co robit.

Naopak, mal som problemy s okom a chodil som do Bratislavy do nemocnice Cyrila a Metoa k oftalmologovi, ktory je naozaj vynikajuci odbornik a ma vyborny pristup k pacientovy, takyto doktor si naozaj zasluzi excelentny plat. Tym ze budu plosne platy tak sa uberie tym dobrym doktorom a prida tym zlym a to nie je spravne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group