ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Zdravotníctvo a trh
autor: amir
pridané: 14-03-2006 13:19


Dušan, zrejme nepracuješ v zdravotníctve, ja ano, mnoho rokov, takže Ti zasa musím v niečom protirečiť:
Nie je úplná pravda, že peňazí nebude dosť. Nikto nechce nekonečené zdroje. Ide iba o to, že pri dnešných cenách vstupov a cene za výkony každá nemocnica musí vytvárať dlh. Keby na našom oddelení všetci pracovali zadarmo, i tak by sme vytvárali dlh niekoľko 100 000 Sk mesačne. Rezervy sú už vyčerpané.
A že sanitka ide do curkárne, lekár prehliadne chorobu, atď, atď? Ano, bežne sa to stáva. Bol som opakovane mimo SK, v onakvejších štátoch a v onakvejších nemocniciach. Stáva sa to všade, trúfam si povedať, že v mnohých vyspelejších štátoch aj častejšie ako u nás. Tých 100 000 mesačne, ktoré spomínam vyššie netvoria ani sestričky, ktoré sa zvezú sanitkou do curkrárne, ani mylne predpísané lieky.
Lekársku komoru mi nespomínaj. Bol som pri jej zrode a formovaní, a presne podľa Parkinsonových zákonov sa z nejk stala inštitúcia ktorá nám poriadne strpčuje život.
Návrhy na plošné zvýšenie nie sú až také siešne ako si myslíš: Podľa Teba je správne, ak vysoko kvalifikovaný lekár zarába menej ako zvárač a vysokokvalifikovaná sestrička menej ako upratovačka v Bille? Nie som až taký naivný ako sa možno zdám. Aj mňa štve ak súkromný kolega s kravatou a úsmevom na tvári urobí ambulantý chirurgický výkon pacientovi, zinkasuje 9500 sk, sadne do svojho Volva a ide domov. Dotyčný pacient potom o 16. hodine príde s komplikáciou do štátneho zariadnea kde pracujem, ja sadne do Feldy a mám s ním mám robotu do pol noci. Za 59 Sk na hodinu.
Ako sa To vidis teraz?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group