ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Zdravotníctvo a trh
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 14-03-2006 12:50


1. ad 1: Napísal som "niektorým lekárom" nie všetkým.
2. ad 2: Dosť peňazí nebude v zdravotníctvi nikdy to mi môžeš veriť. Otázka je však ako sa využívajú tie peniaze ktoré sú v systéme teraz. A rezerv je tam určite dosť. Neefektívne výberové konania, korupcia, málo využívané drahé prístroje to všetko znižuje efektivitu zdravotcníctva.
Konkrétne moje prípady:
1. Sám som videl prísť sanitku pred cukráreň a veselá sestrička zobrala koláče a šofér ju odviezol.
2. Môj nový imunológ skonštatoval, že jeho kolegyňa mi neurobila dostatočne dobrú diagnostiku a ja som zbytočne bral pekne drahé lieky na moju alergiu.
3. V nemocnici som stretol človeka ktorého si dovtedy posielali lekári jeden od druhého až prišiel o sluch na jednom uchu a dnes podstupuje dlhú a drahú liečbu, hoci, keby prišiel skôr tak už je zrejme zdravý (vyjadrenie jeho súčasného lekára).
4. Moja stará mama prestávala vidieť a lekárka ju presviedčala, že s tým sa nedá nič robiť, lebo to je prirodzené. Keď sa dostala k lekárovi v nemocnici, tak vyčistil žalúdok mojim rodičom, kde boli tak dlho a prečo neprišla skôr na operačný zákrok.
Takže pre takýchto svojich kolegov vy zdravotníci prichádzate o peniaze a o dôveru pacientov. Takže ja som za to aby sa Vám pridalo, ale keď vidím tieto konkrétne prípady + aroganciu Lekárskej komory tak ja za Vás štrajkovať nebudem.
Návrhy na plošné zvýšenie platov sestričiek a doktorov sú jednoducho smiešne. Vžde sa platí za kvalitu a tá je rôzna. Sú lekári a sestričky, ktorí pracujú ozaj takmer zadarmo. Sú však i takí ktorí toho pre pacianta veľa neurobia. A štve ma, keď počujem o tomto komunistickom rovnostvárstve. Pokým budete chcieť mať rovnaké platy tak budú vždy nízke.

Mňa už problémy nášho verejného zdravotníctva až tak osobne netrápia. Našťastie mám na to aby som si platil neštátnych lekárov a zatiaľ som (na rozdiel od štátnych) maximálne spokojný. A zdá sa mi, že i tie taxy nie sú také vysoké aby som ich vymenil za nekonečné čakania u štátnych lekárov. Desím sa však dňa, kedy by som bol odkázaný na štátnu starostlivosť v dnešnej podobe.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group