ISSN 1335-8715

14-03-2006   Branislav Sepeši   Komentáre   verzia pre tlač

Ústava SR i Charta ľudských práv prekonané!

Základné dokumenty o ľudských právach na Slovensku sú oddnes minulosťou. Zdravotníci už nemajú právo na mzdu za vykonanú prácu. „Zubári posielajú pacientov domov.“ Predmetom článku s týmto dramatickým titulkom, ktorý uverejnil v piatok 17. februára denník Pravda, bolo odmietanie ošetrenia pacientov VšZP nad rámec dohodnutého limitu finančných prostriedkov na mesiac február.

Reakcia na príspevok

RE: Zdravotníctvo a trh
autor: amir
pridané: 14-03-2006 9:47


Dušan, Dušan, trakže podľa Teba nám lekárom tento stav vyhovuje a od nás vzdelaných ľudí by si očakával viac.

Takže ad 1. Nevyhovuje. Nevyhovuje mi stav, keď musím podať taký istý výkon ako môj český, rakúsky, nemecký kolega. Môj pacient má právo byť ošetrený rovnako kvalitne. Na rozdiel od uvedených kolegov ja na to nemám vhodné podmienky (pracujem ako chirurg v štátnej nemocnici). Mám spolovice funkčný RTG prístroj, 1/3 implantátov, katastrofálne podmienky na operačke, ale výsledok má byť 100 %. Okrem toho si mám platiť odborné časopisy a literatúru za peniaze, ktoré vlastne ukradnem svojej rodine. Mám priemerný plat a na môj vkus sa príliš často dozvedám z médií a od vlády, že som nepriateľ spoločnosti a vagabund. Môžem Ťa ubezpečiť, že mi tento stav nevyhovuje. Pero, kalendár ani kalkulačka od dílera liekov to nespraví.

ad 2. V systéme je málo peňazí. Málo na lieky, liečbu, komfort pacientov, málo na motivujúci plat pre zdravotníkov. To je všetko, čo múdre by si očakával?
Do nemocnice príde paciernt, ktorý dostane umelý kĺb za 27 000 Sk. Má na to právo podľa ústavy atď. Okrem toho dostane lieky stravu, atď, atď. Poisťovňa zaňho zaplatí 18 000 Sk. S patričným 90 dňovým meškaním. Možno. Čo by si očakával, aký zázračný návrh na to dostaneš od vdelaného človeka?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group