ISSN 1335-8715

12-05-2004   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Libertariáni versus konzervativci

Josef Šíma je pro mne vzorem libertariána. Je myslitelem, pro kterého se pod MY neskrývá nic dobrého. Libertariáni jsou v jistém smyslu upjatí individualisté, hlásající svoji „víru“ v racionalitu soukromého vlastnictví se stejnou neomylností jako komunisté hlásají „víru“ v kolektivní vlastnictví.

Reakcia na príspevok

Sme este raz
autor: Dewey
pridané: 17-05-2004 11:15


http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=149639...
stoji to za precitanie
...

Minimalizácia škôd

Pre zvyšok sveta sú ospravedlnenia amerického prezidenta len cvičeniami v minimalizácii škôd. Ten istý prezident, čo hlásal Božiu výpravu proti zlu a vyhrieval sa v lichotivej aure svojich nepremožiteľných bojovníkov, bude len ťažko presviedčať ostatné ľudstvo, že mu naozaj záleží na tých pár týraných Araboch.

Keď vidíme, ako prezident ďalej trvá na tom, že ani on, ani nikto z jeho ľudí neurobili nič zlé, a že na jeho politike a cieľoch niet čo meniť, ako môžeme, ak to vezmeme do dôsledkov, brať vážne také ospravedlnenie? Je bezcenné, tak ako priznania vynútené mučením. Ako ukázali nedávne udalosti, Bushova Amerika stále ešte vie rozkladať a ponižovať nepriateľov. No prišla pritom o úctu priateľov - a rýchlo prichádza aj o sebaúctu. A to je čosi, čo jej naozaj môže byť ľúto.
Tony Judt (1956) historik, spisovateľ. Žije v New Yorku. Profesor európskych štúdií a riaditeľ Remarquovho inštitútu na NY univerzite.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group