ISSN 1335-8715

12-05-2004   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Libertariáni versus konzervativci

Josef Šíma je pro mne vzorem libertariána. Je myslitelem, pro kterého se pod MY neskrývá nic dobrého. Libertariáni jsou v jistém smyslu upjatí individualisté, hlásající svoji „víru“ v racionalitu soukromého vlastnictví se stejnou neomylností jako komunisté hlásají „víru“ v kolektivní vlastnictví.

Reakcia na príspevok

..
autor: Dewey
pridané: 17-05-2004 11:08


Aby som nekrivdil, na konci jedneho clanku v Sme...
"V sobotu sa proti nepokojom v Gaze zišlo v Tel Avive 150 000 demonštrantov, ktorí požadovali odsun z Gazy a obnovenie mierových rozhovorov s Palestínčanmi."
----
Na krajinu velkosti Izraela je to velmi "slusne" mnozstvo demonstrantov.
To su vsetko, v dosledkoch, samovrahovia a podporovatelia terorizmu.
-----
len este doplnim...
7.5 (pravda)
Valné zhromaždenie OSN potvrdilo vo štvrtok veľkou väčšinou právo Palestínčanov na zvrchovanosť nad ich územím. Rezolúciu podporilo 140 štátov OSN vrátane členských krajín Európskej únie. Spojené štáty a Izrael boli jednoznačne proti.

V rezolúcii, ktorá nie je podľa medzinárodného práva záväzná, je Izrael označovaný za okupačnú mocnosť na palestínskych územiach, ktoré židovský štát dobyl v roku 1967. Na týchto územiach vrátane východného Jeruzalema má Izrael podľa uznesenia Valného zhromaždenia len právomoci a povinnosti, ktoré podľa Ženevskej konvencie pripadajú okupačnej moci.

Proti rezolúcii hlasovali okrem USA a Izraela len miništáty ako Marshallove ostrovy, Mikronézia, Nauru a Palau. Jedenásť štátov, medzi nimi Austrália a Srbsko a Čierna Hora, sa hlasovania zdržalo.

Krajiny, ktoré rezolúciu podporili, v tomto dokumnete zároveň potvrdili svoju pripravenosť pomôcť Palestínčanom pri naplňovaní ich práv a prispieť k nastoleniu spravodlivého a trvalého mieru medzi Izraelom a budúcim štátom Palestína.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group