ISSN 1335-8715

12-05-2004   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Libertariáni versus konzervativci

Josef Šíma je pro mne vzorem libertariána. Je myslitelem, pro kterého se pod MY neskrývá nic dobrého. Libertariáni jsou v jistém smyslu upjatí individualisté, hlásající svoji „víru“ v racionalitu soukromého vlastnictví se stejnou neomylností jako komunisté hlásají „víru“ v kolektivní vlastnictví.

Reakcia na príspevok

RE: 100,000 tell Sharon to get out of Gaza
autor: PeterS
pridané: 17-05-2004 10:46


To urcite nie, to budu urcite nejaki zaslepeni zidovski antisemiti.

Rozhodne by sa ale v prvom rade mali aktivizovat svetovi diplomati a dat ten problem Palestiny konecne dokopy.
Pravne je ta situacia hodne zamotana, a mnohi hovoria, ze samostatny Palestinsky stat nebol zapadnymi mocnostami deklarovany ani na konferencii v San Remu v roku 1922, ani neskor. Dokonca asi ani nie su presne deklarovane hranice statu Izrael. Deklarovane bolo to, aby sa tak stalo a aby hranice Izraelu boli bezpecne a uznavane (BR OSN 242, 1967).
Ale existuje tu aj rozhodnutie komisie OSN z roku 1947 (11 statov), ktera rozhodla o buducom rozdeleni Palestiny. Arabska (12.000) km2 a zidovska (14.500) km2 a Jeruzalem - mezinarodne mesto. No neviem do akej miery je to smerodatne.

Ale rozhodne existuje to o com bola zmienena demonstracia - niektore staty (Jordansko, Egypt) sa po sestdnovej vzdali casti svojich uzemi v prospech buduceho palestinskeho statu. To su tie zname okupovane uzemia Gaza a Zajordansko. Palestinci tam "zatial" dostali samospravu a akusi "cestovnu mapu"
Tak ako si to vlasten ten svet predstavuje s tym Izraelom a Palestinou? Ma byt Palestina rozdelena na dve casti alebo nie? Alebo mozu Palestinci vyhlasit stat na uzemiach Gaza a Zajordansko, alebo vzhladom na neexistenciu hranic Izraela je to uzemie vsetkych a nikoho, resp. silnejsieho.
Komu toto vyhovuje?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group