ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: ordoliberalizmus a socialna nauka
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 21-01-2006 19:30


K tomu len tolko:
Sima je sice anarchokapitalista, ale nie uzkoprsy dogmatik:) To sa prejavuje aj v jeho akcente prava na secesiu, ktore je zakladom mojho stylu myslenia.
No a ja nie som anarchokapitalista, ale skor konzervativny minarchista. Minimum statu, maximum cikvi a prirodzenych komunit. Ordoliberalizmus je mozno schodna cesta, este mu musim obetovat viac svojho drahocenneho casu.
V ostatnom samozrejme suhlasim, treba vsak zdoraznit odputanie sa ekonomov od hodnotovo podfarbenych analyz, vyhradene sa vymedzit z pola etiky, moralky, lebo tieto aspekty su plne v pravomoci moralnych autorit, tak ako to myslim vyjadrujes aj ty. Len aj tu sa musi moralna autorita vyhnut konfliktu, ked na dobry ciel chce pouzit vysostne zle a nemoralne prostriedky po vzore socialistov, co sa v ramci interpretacie socialnej nauky RKC aj casto podari. Najma ak sa z kontextu vytrhe teologicky podton, presne o com pises aj ty. Niet co dodat.

No a ten komentar k Hayekovi na blogu- coskoro sa k nemu dostanem ale asi len velmi strucne


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group