ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: D
pridané: 20-01-2006 19:25


Trochu iny uhol pohladu...
Moze to byt clovek a pre vacsinu milujucich rodicov clovekom bude, stane sa sucastou ich socialnej existencie. Budu na neho nahliadat ako na ludsku bytost. Opak zrejme plati pre matku, ktora sa rozhodne ist na potrat. Ale ci z pozicie tretej osoby budeme vidiet v bunkach ludsku bytost aj v pripade, ze v nej matka nic take nevidi, ze sa nam to v nicom nejavi(ze sa to neprejavuje) ako ludske bytosti naokolo, s ktorymi nas spaja skusenost, asi zavisi do velkej miery od toho, do akej miery vidime aj vacsie utrpenie zhluku buniek ako to, ktore si velmi dobre budeme vediet precitat neskor na tvari nemilovaneho a nechceneho dietata, ktoreho narodenie sme si vynutili.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group