ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: STAT vss. SLOBODNA spolocnost.
autor: D
pridané: 20-01-2006 14:35


Pretoze stat a spolocnost, nie su dualizmy. Stat je prostriedok. Cize pytas sa, ze preto ked zahodime do kosa tento prostriedok na riesenie niektorych problemov preco si neporadi lepsie bez neho? Nuz asi preto, ze ziaden lepsi, ktory by nemal viac vedalsich a neziaducich dosledkov "spolocnost nema".(skratka, nechce sa mi to rozpisovat)

"Ale z hladiska praxe sa to ukazuje ako najlepsie riesenie ..."
Tebe ako udjanemu zastancovi minimalneho statu mam davat priklady? Precitaj si tu definiciu politickej afilacie ku ktorej si sa sam prihlasil na wikipedii, zopar prikladov tam najdes.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group