ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: D
pridané: 20-01-2006 14:25


Isteze je dolezita. Pretoze v procese vyvoja hladame moment, keby nieco mozno prehlasit uz za ludsku bytost. Ten moment filozoficky zacina velkym treskom, prakticky vznikom spermii a vajicok. Vy tvrdite ze na to, aby nieco mohlo byt prehlasene za cloveka staci nejaky zivot na bunkovej urovni. Aky? Zvacsa sa odovlava na pocet chromozomov.(Co je ale zase pochybne vdaka tomu, ze existuju vynimky, nehovoriac o tom, ze vobec nemusi ist o jeden ludsky zivot, ze ano)

V com su jednoktove analogie chabe, ze poukazuju na to, ze casto sa na otazku "Co to je" odpveda spokojne ako na otazku "co to raz bude"? Este inak, ked sa pytame, ci to, na co sa pozerame sa prejavuje ako ludsky jednotlivec odpovedame, ze raz sa to mozno bude.
Je to jablko? Ano, lebo jablkom to raz bude. OK, ale aky zmysel ma potom pojem "opeleny kvet"? Ziadny, lebo opeleny kvet sa zrejme javi konzervativnemu pozorovatelovi ako to iste ako jablko a nevidi zmysel medzi nimi rozlisovat. Ked potom bude triast zakvitnutou jablonou, lebo je hladny asi zisti, ze by bolo predsa len rozumnejsie posudzovat veci podla toho, ako sa prave prejavuju, cim su, aj ked niekedy je prakticke uvazovat aj o tom, cim budu. Ale ze tie odpovede neznamenaju to iste.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group