ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: jednokto
pridané: 20-01-2006 14:06


skusim sinajst, ako to bolo za prvej republiky, ale mam dojem, ze potraty neboli statom garantovane, a myslim si (mozem sa mylit), ze bolizakazane..musim to prejst v starych zbierkachzakonov. u nas myslimze stat garantuje interrupcie od roku 1953.

skusim nieco najst, ako to bolo za rakusko-uhorska. anjelickarky boli vzdy.

mimochodom takmer ziadna zena nevie, ze je v prvom tyzdni tehotenstva..zeny to zistia pri vynechani menstrucie, vecsinou to zistia az po tretom-stvrtom tyzdni... samozrejme ze pokial si bude kazdu chvilu robit baby test, tak to moze zistit uz po niekolkych dnoch (4-5), kedy sa v moci najdu latky, signalizujuce tehotenstvo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group