ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: D
pridané: 20-01-2006 13:08


Ale ja tam nevidim zistnost. Jednoducho ako vychodisko, filozofia organiazaice bolo zadeklarovane, ze je nieco dane, coho sa treba drzat rigidne, nech by boli zaujmy ludi akekolvek. Lebo je to v zaujme ludi, spolocnosti, viery atd... Nakoniec sa ukazalo, ze v momente, ked pochopili, v akom strasnom rozpore je to so zaujmami jednotlivcov, ktory vdaka tomu stracali vztah k cirkvy to bolo, vzdy trochu pootvrili dvierka. Ale pokym nepride k prehodnoteniu onej doktriny, nemusi to byt ani de jure, staci de facto, vzdy sa to bude diat len takymto sposobom. Ta uprimnost je obsiahnuta vo viere, ze one normy vyplivajuce z vierouky, treba udrzat stoj co stoj, bez ohladu na prakticke dosledky.

"Podľa učenie RKC život začína spojením vajíčka a spermie."
Ale nie vzdy to bolo tak. Ty hovoris, ze sa ruca cosi dane, ale to urobila aj cirkev a ty. Uz to je vajicko a spermia. Predtym by potrat bol v prvom tyzdni fajn, dnes je fuj. Co na tom nie je jasne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group