ISSN 1335-8715

14-01-2006   Tomáš Krištofóry   Komentáre   verzia pre tlač

Vyhlásenie biskupov o ekonomickej situácii v súvislostiach

Vyhlásenie Konferencie biskupov Slovenska k sociálno-ekonomickej situácii bolo vystavené pretriasaniu z rôznych pozícií. Má teda reálne súvislosti, ktoré analyzujem v nasledujúcom texte. Reálne, praktické reakcie na vyhlásenie biskupov prebiehali v špecifickom intelektuálnom prostredí. Preto je možné tvrdiť, že vyhlásenie biskupov malo a má okrem reálnych súvislostí aj svoje intelektuálne, teoretické súvislosti.

Reakcia na príspevok

RE: vatikan u mna velmi stupol
autor: jednokto
pridané: 20-01-2006 13:06


mne osobne je jedno ci ide o zistny zaujem alebo nie. kazdopadne tu vidno korelaciu medzi osobnosotu papeza a situaciou v splocnosti a snahou o revitalizaciu cirkvi.

povedz mi,ktory lekar NEARBITRARNE stanovuje okamih splynutia vajicka a spermie, aj ked suhlasime, ze novy zivot (novy zivot, ale nie novy clovek) vznika splynutim vajicka a spermie. viem to z vlastnej skusenosti, ze aj okamih splynutia vajicka a spermie je stanovovany arbitrarne, nemozno urcit, ci novy zivot vznikol pred siestimi dnami, alebo pred siedmymi, alebo pred siestimi tyzdnami ci pred piatimi tyzdnami a troma dnami. okrem toho si zodpovedal na otazku vzniku noveho zivota, ale nie na otazku vzniku noveho cloveka.

je oplodnene vajicko clovekom? je oplodneny kvet jablkom? je plan domu domom?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group